Wyspy Greckie

Undefined

KITHIRA... Wyspa zasługująca na miano SKARBU Morza Śródziemnego.

Księżna Sissi i święty Spiros to postacie będące symbolami Korfu, czy prawidłowo Kerkiry - drugiej co do wielkości wyspy w archipelagu wysp jońskich.

Na Balos zabierze Was statek. Pewnie odpłynie o ustalonej godzinie. Albo i nie :) Tak czy inaczej nastawcie się na pełen relaks i bajeczne widoki.

Ta niewielka wyspa położona w południowej części archipelagu Cykladów nie należy do zbyt popularnych. Licząca zaledwie 32 km2 odznacza się spokojem i stanowi azyl dla tych, którzy stronią od innych turystów.

Nawet jeśli wydaje się Tobie, że nie dasz rady, że masz słąbą kondycję, że będziesz mieć zakwasy. Idź koniecznie, bo Kreta, jako jedyna z wysp greckich jest w stanie zaoferować Tobie tego typu emocje.

25 marca w całej Grecji odbywa się jedno z największych greckich świąt – Dzień Niepodległości.  Święto to jest upamiętnieniem Powstania Narodowego, które wybuchło dokładnie 25 marca 1821 roku, a które z czasem doprowadziło do

Wyspę Thassos (lub Tasos) nazywa się diamentem Grecji. Jest ku temu kilka przesłanek. Po pierwsze swą nazwę zawdzięcza okrągłym kształtom, które przypominają błyszczący diament. Po drugie, mimo, że nie wydobywa się tam diamentów

Będąc na wyspie Rodos, powinniście koniecznie odwiedzić Lindos - niewielką, malowniczą miejscowość ze wznoszącym się na górze akropolem i pięknym widokiem na zatokę w kształcie serca.

Na temat powstania tego jeziora znajdującego się na Krecie krąży wiele legend. Jedna z nich mówi o mieszkańcach, którzy nie żyli zgodnie z bożymi przykazaniami, za co rozgniewany Bóg postanowił ich ukarać. Nakazał wtedy, deszcz