Kuchnia grecka

Kino greckie w Polsce!

Undefined
  • Kuchnia grecka

Kto z Was wybiera się na współczesne kino greckie?

Od 25 października Filmoteka Narodowa oraz Ambasada Grecji w Polsce zapraszają do Kina Iluzjon w Warszawie, Nowego Kina Pałacowego w Poznaniu oraz Kina Kosmos w Katowicach na przegląd greckich produkcji ostatniego dziesięciolecia; filmów, których w większości próżno było szukać na polskich, a nawet europejskich, ekranach.

Siedem filmów, wśród których znalazły się zarówno fabuły, jak i dokumenty, dobranych zostało nieprzypadkowo, ukazywać bowiem mają one różnorodność współczesnej kinematografii greckiej począwszy od Nowej Fali po kino bardziej mainstreamowe.

W Poznaniu, w dniach 13 - 17 listopada 2014 w Poznaniu, w CK Zamek na ul. Święty Marcin 80/82 zostaną wyświetlone greckie perełki w ramach wydarzenia "Nie tylko Nowa Fala".

TUTAJ możecie kupić bilety on-line oraz przeczytać streszczenia filmów: http://www.zamek.poznan.pl/sub,pl,338,bilety-24.html

 

Wyspy greckie

KITHIRA... Wyspa zasługująca na miano SKARBU Morza Śródziemnego.

gap
 

Język grecki

Poniżej znajdziecie zasady wymowy liter i dyftongów w języku greckim. Stosując się do tych reguł, będziecie mogli sami przeczytać kilka słów zapisanych po grecku.