Kuchnia grecka

Gdzie kupić grecką literaturę współczesną?

Undefined
  • Kuchnia grecka

Współczesna literatura grecka oferuje bardzo duży wybór swoim czytelnikom. Niestety nie wiele książek greckich pisarzy zostaje przetłumaczone na język polski. Chciałabym Wam podpowiedzieć, gdzie możecie znaleźć te, które przeczytacie w naszym ojczystym języku.

Na stronie www.greckieklimaty.pl znajdziecie i kupicie prawie wszystkie dostępne na polskim rynku książki związane z Grecją. Od literatury pięknej, poprzez publikacje historyczne, archeologiczne, aż po przewodniki i mapy różnych rejonów Grecji. Greckie Klimaty to również wydawnictwo, które ma w planach wydanie kilkunastu tytułów współczesnych greckich autorów. To specjalnie wybrane powieści, nagradzane zarówno w Grecji jak i w Europie.

Wydawnictwo sprzedaje książki nie tylko greckich autorów, ale też autorów z całego świata którzy zechcieli o Grecji napisać książkę.

Greckie dzieła, które okazały się być bestsellerami to np. "Judasz całował wspaniale" Μάιρα Παπαθανασοπούλου:

http://greckieklimaty.pl/ksiazka/judasz-calowal-wspaniale,9788364169007

czy autorzy zagraniczni, jak np. Polka Hanna Cygler ze swoją powieścią "Grecka Mozaika" czy John Mole " Moja wielka grecka przygoda".

http://greckieklimaty.pl/ksiazka/grecka-mozaika,9788378184881

http://greckieklimaty.pl/ksiazka/moja-wielka-grecka-przygoda,9788376420516

Wyspy greckie

KITHIRA... Wyspa zasługująca na miano SKARBU Morza Śródziemnego.

gap
 

Język grecki

Poniżej znajdziecie zasady wymowy liter i dyftongów w języku greckim. Stosując się do tych reguł, będziecie mogli sami przeczytać kilka słów zapisanych po grecku.