Welcome to Twoj grecki

No front page content has been created yet.

Ekspoloruj

Wyspy greckie

Wyspy greckie to niesamowita różnorodność , wyjątkowe krajobrazy i cudowna, lazurowo-zielona feeria barw. To miejsca, które przepełnione są optymizmem, spokojem, zapachem świeżych ziół, świerków, palonych gorącym słońcem skał i słonych mórz. Zapraszamy Was w podróż po tysiącu wysp greckich. Dowiecie się która z nich to zielone płuca Grecji, dlaczego diament jest z północy i która to niedźwiedź wśród Cyklad.

Kuchnia grecka

Kuchnia grecka to połączenie ogrzanych słońcem, świeżych owoców i warzyw, potraw grillowanych na rozżarzonych węglach, owoców morza oraz opływających miodem słodkości. To również greckie złoto, czyli oliwa z oliwek oraz wyjątkowe wino, które pije się co wieczór zamiast wody. Znajdziesz tutaj przepisy na tradycyjne greckie potrawy, filmy video oraz opisy dań wraz ze zdjęciami.

Język grecki

Język nowogrecki to melodia, której chce się słuchać! Jest to język indoeuropejski, zwany również greką nowożytną. Używany współcześnie w Grecji i na Cyprze. Śpiewny, poukładany i wcale nie taki trudny. Każdy może się go nauczyć, wystarczą tylko chęci. Tutaj znajdziesz podstawowe informacje o języku, podstawowe zwroty oraz filmy i muzykę w języku greckim.